Centra ogrodnicze i ich rola przy powstawaniu nowych osiedli

W ostatnich latach w polskich miastach powstaje coraz więcej dużych osiedli mieszkaniowych. Trend ten jest szczególnie zauważalny w tych największych, jak na przykład Łódź. Developerzy stojący za tymi przedsięwzięciami muszą brać pod uwagę wszelkie możliwe argumenty, jakimi mogą przekonać potencjalnych klientów do zainteresowania się ich ofertą. Jednym z najczęściej stosowanych jest dostęp do terenów zielonych, znajdujących się w obrębie osiedla. I nic dziwnego, znaczna większość mieszkańców zatłoczonych, betonowych metropolii tęskni za oazą spokoju i zieleni. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakładanie ogrodu czy chociaż mini ogródków na balkonach. Istotną rolę w stworzeniu dla firm developerskich takich właśnie miejsc na nowych osiedlach mogą odegrać centra ogrodnicze.

Zakładanie ogrodu i inne usługi

Rozwój świadomości ekologicznej

W ciągu ostatnich kilkunastu lat bardzo dynamicznie zmienia się podejście społeczeństwa do kwestii ekologii i dbania o naszą planetę. Postępujące zmiany klimatyczne powodują wzmocnienie świadomości na temat potrzeby i korzyści płynących ze sposobu życia zgodnego z naturą.

Potrzeba odpoczynku na łonie natury

Rośnie też zapotrzebowanie na odpoczynek na łonie natury, w otoczeniu zieleni. Coraz więcej osób decyduje się na wyprowadzkę z zatłoczonych miast. Pragną mieć obok swojego domu choć trochę roślin, działających kojąco na ludzki organizm.

Wzrost znaczenia centrów ogrodniczych

Oba opisane powyżej czynniki powodują, że gwałtownie rośnie znaczenie centrów ogrodniczych. Rośnie zapotrzebowanie na dostarczane przez nie towary i usługi. Coraz więcej osób decyduje się na zakładanie i prowadzenie ogrodów przydomowych, warzywniaków, lub choćby mini ogródków na balkonach czy tarasach. Nic dziwnego, że firmy developerskie wykorzystują tę rosnącą potrzebę obcowania z zielenią. Każdy projekt nowo powstającego osiedla, zawiera w sobie teren zielony będący jego częścią.

Dlatego rozwija się też kooperacja developerów mieszkaniowych z firmami oferującymi usługi ogrodnicze.

Projekt ogrodu przy bloku

Przy tworzeniu projektów nowych osiedli, firma developerska musi wziąć pod uwagę umieszczenie na nich trawników, drzewek, ławek, a często nawet ogródków i klombów z kwiatami. Ogród przy bloku to bardzo popularny i przede wszystkim skuteczny sposób na przyciągnięcie osób chcących kupić mieszkanie.

I tu dochodzimy do tego, jak ważną rolę mogą odegrać centra ogrodnicze przy powstawaniu nowych osiedli. Usługi świadczone przez nie idealnie współgrają z zapotrzebowaniem firm developerskich:

  • Zakładanie i pielęgnacja trawników – każde nowe osiedle musi mieć na swoim terenie ładny i zadbany trawnik. Centrum ogrodnicze zapewni wszystkie materiały potrzebne do jego założenia: podłoże, nasiona lub trawę z rolki, geowłókninę do zabezpieczenia ziemi pod trawnikiem przed chwastami i nadmiarem wody itp. Po ukończonej budowie osiedla i oddaniu go do użytku natomiast zapewni regularną pielęgnację, konieczną do zachowania świeżego wyglądu trawnika.
  • Projektowanie i zakładanie ogrodów – usługa stworzenia projektu ogrodu przy bloku, czy np. w centralnej części osiedla. Połączona z wizualizacją gotowego projektu, pozwoli firmie developerskiej odpowiedzieć na zapotrzebowanie klientów w tej kwestii. Po uzgodnieniu i zatwierdzeniu ostatecznej wersji projektu centrum ogrodnicze wykona zakładanie ogrodu. Nie tylko stworzy klomby kwiatowe czy stanowiska na inne rośliny, ale może zapewnić również lampy potrzebne do oświetlenia czy elementy małej architektury, jak ławki.
  • Usługi ogrodnicze – podobnie jak w przypadku trawnika, centrum ogrodnicze świadczące odpowiednie usługi, zapewni opiekę i pielęgnację stworzonego na osiedlu ogrodu.
Tereny zielone na osiedlu mieszkaniowym

Nowe mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim

Osiedle Aleksandria

Przykładem osiedla, które bierze pod uwagę zapotrzebowanie mieszkańców na ładną, zadbaną i zieloną przestrzeń, jest osiedle Aleksandria powstające właśnie w Aleksandrowie Łódzkim. Jest to już drugi projekt o tej nazwie, prowadzony przez firmę developerską Grupa Mermaid. Zrealizowała ona wcześniej już wiele projektów tego typu w Łodzi czy Warszawie.

Dogodna lokalizacja

Osoby, które interesuje nowe osiedle w Łodzi, aby nabyć tam mieszkanie, powinny rozważyć zakup mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim. Dojazd do osiedla Aleksandria z centrum Łodzi zajmuje ok. 20 minut, czyli tyle samo co do innych części miasta. Jego przewagą natomiast jest spokój i dogodna lokalizacja. W najbliższym sąsiedztwie budowanego osiedla dostępne są sklepy, szkoły i przedszkola czy ośrodki sportowe.

Piękna, zielona okolica

Powstają tam trzy, nowoczesne budynki wielorodzinne, każdy złożony z pięciu kondygnacji. Całość osiedla otoczona jest terenami zielonymi, a w jego centrum będzie znajdować się ogromna ilość trawników, drzew i innych roślin ozdobnych. Po wyjściu z bloku będzie można odpocząć w ciszy i otoczeniu zieleni kojącej stres.

Podsumowanie

Centra ogrodnicze mogą odegrać niezwykle istotną rolę przy powstawaniu nowych osiedli, oferując takie usługi jak projektowanie i zakładanie ogrodu lub trawnika, czy świadczenie usług ogrodniczych. Dają przyszłym mieszkańcom możliwość cieszenia się spokojem i naturalnym pięknem. Dla każdej osoby szukającej takiej możliwości nowe mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim, na osiedlu Aleksandria, będą spełnieniem marzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *