Hotel ze spa czy agroturystyka – co wybrać na wakacje 2024?

W czasach kiedy życie zgodnie z naturą oraz dbanie o swoje zdrowie grają coraz większą rolę w naszym życiu codziennym, zmienia się też podejście do wypoczynku. Kiedyś spełnieniem marzeń było wylegiwanie się na plaży z chłodnym napojem i opalanie. Jednak od jakiegoś czasu coraz popularniejsze robią się pomysły na aktywny wypoczynek. Jednym z takich pomysłów jest agroturystyka. Ale czy taki sposób na urlop może równać się z relaksem w hotelu ze spa nad morzem? Spróbujmy wspólnie odpowiedzieć na to pytanie.

Agroturystyka nad morzem

Większość z nas, jako mieszkańcy dużych miast, pragnie odpoczynku w otoczeniu zieleni. Dobrze wpływa ona na nasze nerwy. Przynosi też ulgę dla oczu zmęczonych wpatrywaniem się w ekran komputera czy smartfona i ułatwia odstresowanie się. Wiemy jednak, że siedzenie czy leżenie w jednym miejscu zbyt długo nie jest dobre dla zdrowia. Dlatego coraz częściej decydujemy się na relaks w ruchu.

Doskonałym pomysłem na taki właśnie urlop może być agroturystyka. Jest to forma wypoczynku połączona z kontaktem z agrokulturą, czyli hodowlą roślin i zwierząt. Daje ona możliwość aktywnego odpoczynku w otoczeniu roślin uprawnych i zwierząt gospodarskich. Również przy tworzeniu produktów opartych na nich, czyli np. pieczeniu chleba, ubijaniu masła czy wyrobie serów. Agroturystyka nad morzem z dziećmi to wspaniały pomysł na rodzinne wakacje. W ciągu dnia możemy towarzyszyć gospodarzom w opiece nad krowami, kurami czy kozami; pomagać przy pieleniu roślin czy zbieraniu owoców, a po południu wybrać się nad morze i zażyć kąpieli w morskich falach.

Hotel nad morzem – zalety

Oczywisty, ale jakże ważny argument, który jest również prawdziwy w przypadku agroturystyki nad morzem. Są jednak osoby, dla których aktywny odpoczynek to na przykład uprawianie sportów:

  • Jogging na plaży
  • Gra w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona itp.
  • Jazda rowerem
  • Windsurfing i kitesurfing
  • Pływanie

Ci z nas, dla których wyżej wymienione czynności to najlepszy sposób na rozładowanie stresu i nadmiaru energii, docenią, że po wysiłku będą mogły wrócić do komfortowego hotelu i oddać się relaksowi. Jeszcze lepszym pomysłem jest hotel spa nad morzem z basenem. Po godzinach szaleństw na plaży możemy zanurzyć zmęczone ciało w chłodnym basenie, a potem udać się na zabieg do spa, który odmłodzi naszą skórę, zrelaksuje mięśnie i umysł.

Doskonałym miejscem na właśnie taki wyjazd będzie hotel nad morzem w Pobierowie, w którego ofercie jest właśnie SPA, basen, jacuzzi, sauna, restauracja i komfortowe pokoje.

Agroturystyka nad morzem - zabawa ze zwierzętami

Hotel ze spa czy agroturystyka nad morzem?

Odpowiedź na to pytanie jest zależna przede wszystkim od tego, w jaki sposób i w jakich warunkach lubimy spędzać urlop czy chociażby wypad na weekend.

Agroturystyka nad morzem

Z racji swojego charakteru, agroturystyka nie jest raczej sposobem na spędzenie urlopu dla osób preferujących luksusowe pokoje, komfortowe warunki, profesjonalnie przyrządzone posiłki i dostępność Wi-Fi. Oferuje ona za to niepowtarzalne przeżycia dla osób pragnących odmiany od codziennego miejskiego życia. Zapytajcie ogrodników-hobbystów, jak wspaniale działa na nich przebywanie kilka godzin w ogrodzie. Otoczeni żywą soczystą zielenią, kolorowymi kwiatami i naturalnymi zapachami roślin, możemy wspaniale wypocząć.

Słyszeliście o ogrodach sensorycznych? To miejsca, zaprojektowane w taki sposób, żeby dostarczyć rozrywki wszystkim naszym zmysłom. I właśnie tym jest pobyt w gospodarstwie agroturystycznym.

  • Nos zachwyci się zapachem rosnących ziół, wypiekanego chleba, owoców w sadzie, suszącego się siana i ściętej trawy czy łąk kwiatowych otaczających gospodarstwa.
  • Uszy docenią ciszę wsi, przerywaną tylko odgłosami zwierząt hodowlanych czy śpiewem ptaków.
  • Wrażeń dotykowych zaznamy, trzymając świeżo zebrane owoce, dotykając sierść czy pióra zwierząt gospodarskich albo muskając kłosy dojrzewających zbóż.
  • Oczy odpoczną od elektronicznych ekranów w otoczeniu soczystej zieleni, zachwycą się pięknem koni czy urokiem owiec i docenią przepięknie kwitnące kwiaty.
  • Posmakujemy przepysznych, naturalnych, robionych własnoręcznie produktów, jak wspomniany wcześniej chleb, ciepłe jeszcze mleko od krowy czy świeże masło.

Po powrocie z cudownych wakacji spędzonych w gospodarstwie agroturystycznym będziecie chcieli założyć taki ogród sensoryczny obok swojego domu!

Hotel nad morzem

Hotel z zabiegami leczniczymi nad morzem to z kolei rozwiązanie dla osób, które albo planują swój urlop spędzić, oddając się błogiemu lenistwu. Albo dla tych, dla których opieka nad zwierzętami i roślinami dostarcza zbyt mało adrenaliny.

Pobyt w takim miejscu to gwarancja wysokiego standardu, czystości i miłej obsługi. Często znajdujące się w takich ośrodkach salony SPA to doskonały wybór dla tych, którzy chcą zadbać o swoje ciało. Można odmłodzić i nawilżyć skórę, czy skorzystać z szerokiej gamy zabiegów fizjoterapeutycznych.

Podsumowanie

Decyzja czy wybierzemy się nad morze do hotelu ze spa, czy do gospodarstwa agroturystycznego, zależy przede wszystkim od rodzaju preferowanego przez nas wypoczynku. A jeśli jesteśmy żądni coraz to innych przeżyć, warto wypróbować jedno i drugie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *